– Szerinted mi az élet értelme?
– Nem lehete, hogy megigyam ezt a pohár bort?
– Idd. De azért elmondhatnád, hogy mi az élet értelme.
…
…
– Most komolyan?
– Komolyan.
– Mi vagy te, guru?
– Nem.
– Filozófus?
– Nem.
– Nem kérsz bort?
– De.
…
– Szóval, mi az élet értelme?
– Ugye nem akarsz leszállni rólam?
– Nem.
– …Hát lássuk csak… Szerintem az élet értelme…
– Nem tudod?
– Honnan tudnék ilyen marhaságokat?
– Marhaság?
– Marhaság.
– Az, hogy miért élsz, marhaság?
– Az nem marhaság, hogy miért élek, de az marhaság, hogy ilyenekkel zaklatsz, ahelyett, hogy iszogatnánk.
– Szóval nem marhaság az élet értelme, de az igen, ha feltesszük a kérdést. Jól értem?
– Nem tudom, hogy jól érted-e. Nagyon idegesítesz.
– Mert feltettem a kérdést, hogy mi az élet értelme?
– Nem azért.
– Miért?
– Azért, mert…
…
…
– Azért, mert?
– Azért, mert nem tudom.
– És ezért jobb, ha meg sem kérdezem?
– … Most nem igazán szeretlek.
– Jó. Akkor felejtsd el a kérdést. Nem érdekes. Egészségedre!!!
– Te most szórakozol velem?
– Nem.
– De igen.
– De nem. Egs! … Most mit csinálsz?
– Gondolkodom, hogy a fene essen beléd.
*
Úgy vélem, hogy az élet nagy kérdései mindenkire vonatkoznak, mégsem tesszük fel azokat magunknak.
MA EGYKUTYA PREMIER A MOZIKBAN!!!
